NOWE INHALATORY DLA SZPITALA PEDIATRYCZNEGO W BIELSKU-BIAŁEJ

14.12.2021

Fundacja Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego podarowała Szpitalowi Pediatrycznemu w Bielsku-Białej kilkanaście inhalatorów oraz otoskop. Ten nowoczesny sprzęt pomoże dbać o zdrowie małych pacjentów placówki.

Fundacja banku Santander przekazała dziecięcej placówce medycznej 14 inhalatorów, które trafiły na Oddział Niemowlęcy, Pediatryczny i Chirurgii Dziecięcej oraz otoskop, który powędrował do szpitalnej Izby Przyjęć. Inhalatory służą do wziewnego podawania leków dzieciom chorym na infekcje dróg oddechowych, a otoskop jest wykorzystywany do diagnozowania stanów patologicznych ucha zewnętrznego i środkowego. Łączna wartość zakupionych urządzeń medycznych wynosi blisko 1800 zł. – W imieniu małych pacjentów serdecznie dziękuję Fundacji Santander Bank Polska S.A. za otrzymane wsparcie – mówi Katarzyna Czauderna, Dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Źródło: Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.