Nowe SOR-y w województwie śląskim

05.04.2023

Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska powołując się na projektowaną nowelizację przepisów o Państwowym Ratownictwie Medycznym wskazał, że województwo śląskie powinno dysponować 25 szpitalnymi oddziałami ratunkowymi. Wśród jednostek, w których pojawią się nowe SOR-y jest również placówka zrzeszona w Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego – Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Jak informuje Rynek Zdrowia, obecnie w województwie śląskim funkcjonuje 14 SOR-ów. Liczba ta ma zwiększyć się do końca 2026 roku o 9 z uwagi na ostatnią aktualizację tzw. Planu działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla województwa śląskiego. Nowy szpitalny oddział ratunkowy pojawi się m.in. w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Przeczytaj więcej: Rynek Zdrowia.