NOWE WYNAGRODZENIA MINIMALNE DLA KADRY MEDYCZNEJ UDERZĄ W ZARZĄDZAJĄCYCH SZPITALAMI

09.03.2022

W połowie 2022 roku mają wejść w życie nowe wynagrodzenia minimalne dla pracowników ochrony zdrowia. Władysław Perchaluk, prezes Związku podkreślał podczas VII HCC, jakie mogą być skutki tych regulacji.

Władysław Perchaluk, prezes Związku w trakcie panelu pt. „Zarządzanie szpitalami – katalog wyzwań” VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach podkreślił, że regulacje narzucane zarządzającym szpitalami bez pokrycia dla wynagrodzeń sprawią, że wkrótce po tym koszty osobowe przekroczą 80, a może nawet 90 proc. kosztów ogółem funkcjonowania placówek szpitalnych: – To będzie potężne uderzenie w zarządzających, jak rozwiązać tę sytuację. Jeden przykład: niedawno zwiększane są finansowania w postaci dodatkowych pieniędzy, uwolnienia różnego rodzaju świadczeń, jak ostatnio ambulatoryjna opieka specjalistyczna. Miało to nam dać dodatkowe 7 miliardów złotych. Dało, tyle że w przełożeniu na płace okazało się, że dostaliśmy mniej, bo obniżono współczynniki korygujące.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.