NOWE ZASADY AKREDYTACJI DLA SZPITALI

08.01.2024

1 stycznia weszły w życie nowe zasady akredytacji dla szpitali, wynikające z przyjętej we wrześniu ustawy o jakości i bezpieczeństwie pacjenta. Władysław Perchaluk, prezes w Związku w rozmowie z Rynkiem Zdrowia podkreśla, że dokument rodzi wiele pytań wśród dyrektorów placówek.

Prezes Związku zwraca uwagę, że ustawa o jakości jest potrzebna, natomiast wzbudza wiele wątpliwości wśród zarządzających lecznicami: – Wiele jest wyzwań, nie tylko przed dyrektorami, którzy dziś nie zajmują się wprost zarządzaniem szpitalami, tylko zarządzaniem kryzysowym i zarządzaniem wielką niewiadomą, co będzie dalej (...) Dyrektorzy zaczynają zadawać sobie pytania, co będzie ważniejsze, autoryzacja czy akredytacja.

Przeczytaj więcej: Rynek Zdrowia.