NOWOCZESNA FIZJOTERAPIA W SZPITALU MURCKI

11.04.2022

Nowy sprzęt rehabilitacyjnym już pomaga pacjentom Szpitala Murcki w odzyskaniu sprawności. Urządzenia i akcesoria do przeprowadzania zabiegów fizjoterapeutycznych zostały przekazane w ramach zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego projektu, który zainicjował mieszkaniec Katowic–Murcek, pan Jarosław Urych.

Dzięki realizacji projektu, placówka rozszerzyła swoje wyposażenie o sprzęt o wartości ponad 150 tys. zł. Wśród otrzymanych urządzeń znalazły się między innymi aparat do terapii falą uderzeniową IMPACTIS M+, który obniża napięcie mięśniowe oraz łagodzi dolegliwości bólowe, a także Artromot – K1 komfort chip – szyna CPM do wykonywania ćwiczeń biernych kończyn dolnych, która jest niezbędna w rehabilitacji pacjentów po urazach kolana.

Szpital otrzymał także wyposażenie wykorzystywane w zabiegach dedykowanych osobom po endoprotezie stawu biodrowego. To poręcze do nauki chodzenia (które przydają się także w przypadku problemów neurologicznych) oraz rotory do ćwiczeń kończyn dolnych. Ponadto w ramach projektu dostarczono materace gimnastyczne, stacjonarne stoły rehabilitacyjne JSR 2 – E PLUS, stół pionizujący oraz stymulator chodu.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.