NOWOCZESNY SPRZĘT DO MAMMOGRAFII W SOSNOWIECKIM SZPITALU MIEJSKIM

02.12.2021

Sosnowiecki Szpital Miejski zakupił nowoczesny sprzęt do mammografii. W trakcie remontu są również pracownie rentgenowska i mammograficzna.

Sosnowiecki Szpital Miejski wprowadza kolejne udogodnienie dla swoich pacjentów. Tym razem zakupiono nowoczesny sprzęt do wykonywania mammografii. Dzięki temu, że sprzęt działa szybciej będzie można zbadać więcej pacjentek. Ponadto w szpitalu remontuje się też pracownie rentgenowską i mammograficzną. – Zakup ultranowoczesnego cyfrowego aparatu mammograficznego, a wcześniej dwóch ultrasonografów, zwiększy możliwości i szybkość diagnostyki obrazowej w szpitalu, a tym samym zapewni lepszą jakość całego procesu leczenia. To kolejne z działań, które realizujemy z myślą o bezpieczeństwie pacjentów i rozwoju naszego szpitala. Przeprowadzony przy tej okazji remont pracowni RTG i Mammografii zapewni Pacjentom i personelowi medycznemu komfort w czasie korzystania i udzielania świadczeń w nowych pracowniach szpitala – mówi Aneta Kawka, prezes placówki.