Nowy blok operacyjny i centralna sterylizatornia w siemianowickim Szpitalu Miejskim

07.02.2024

We wtorek, 6 lutego, w Szpitalu Miejskim w Siemianowicach Śląskich odbyło się oficjalne otwarcie nowego bloku operacyjnego oraz centralnej sterylizatorni.

Całość inwestycji wyniosła 20 055 870,26 zł, z czego większość została dofinansowana z środków unijnych w kwocie 16 074 469,43 zł w ramach projektu „Modernizacja i przebudowa bloku operacyjnego wraz z centralną sterylizatornią Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich oraz zakup niezbędnego wyposażenia i sprzętu medycznego”.

Jest to jedna z największych i najważniejszych modernizacji w historii placówki. Dotychczasowy budynek pływalni przyszpitalnej został zmodernizowany i przebudowany na ultranowoczesny blok operacyjny. W podbaseniu powstała centralna sterylizatornia. Dodatkowo zakupiono niezbędne wyposażenie i sprzęt.

Z pewnością poprawie ulegnie wizerunek szpitala, stan zdrowia mieszkańców oraz co najważniejsze komfort i większe poczucie bezpieczeństwa naszych Pacjentów.

Ultranowoczesny blok poprawi jakość leczenia pacjenta w szerokim tego słowa znaczeniu – począwszy od standardów znieczulenia i samego zabiegu, poprzez bezpieczeństwo oddechowo-krążeniowe, leczenie bólu pooperacyjnego, a na komforcie psychicznym kończąc.

Przeczytaj więcej: Urząd Miasta w Siemianowicach Śląskich.