Nowy budynek poradni specjalistycznych w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie

26.01.2024

Budynek poradni specjalistycznych na wzór gry Minecraft – to będzie jedna z największych inwestycji w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Przewodniczący Rady Miasta Waldemar Kołodziej, Prezydent Miasta Andrzej Kotala, Dyrektor ZSM Jerzy Szafranowicz, a także Prezes Mostostalu Zabrze Dariusz Frankowski wkopali 24 stycznia 2024 roku kapsułę czasu z rysunkami małych pacjentów i przesłaniem do lokalnej społeczności, inaugurując tym samym budowę nowego budynku poradni specjalistycznych Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie przy ul. Truchana 7.

Całkowity koszt inwestycji to 20 milionów złotych, z czego połowa to dotacja Miasta.

W budynku tym znajdzie się m.in. 15 poradni i 16 gabinetów, a każdy z nich będzie miał odrębne zaplecze zabiegowe. Dodatkowo każda ze stref poradni będzie wydzielona odrębnym kolorem, tworząc tym samym 4 poczekalnie. Dzięki tej budowie, Szpitalny Oddział Ratunkowy dla Dzieci zostanie powiększony.

Źródło: Urząd Miasta Chorzów.