NOWY SPRZĘT NA SALACH OPERACYJNYCH KATOWICKIEGO SZPITALA MURCKI

04.01.2024

Szpital Murcki zakupił za blisko 910 tys. zł zaawansowane urządzenia medyczne do bloku operacyjnego. To kolejna inwestycja w katowickiej placówce, która podnosi jakość świadczonych usług oraz tworzy jeszcze lepsze warunki dla pacjentów.

Miasto Katowice zdecydowało się skorzystać możliwości pozyskania środków na sfinansowanie zakupu nowego sprzętu medycznego dla Szpitala Murcki z dotacji celowej z budżetu Państwa. Dotacja ta pochodzi z rezerwy ogólnej budżetu Państwa. Całkowita wartość zamówienia wynosiła prawie 910 tys. zł, z czego 713 tys. zł stanowi dofinansowanie w ramach przyznanej dotacji, a pozostałe środki pochodzą z budżetu miasta. Sprzęt został już zamontowany, a personel przeszkolony w zakresie jego użytkowania. Pierwsze operacje z jego wykorzystaniem zostały przeprowadzone pod koniec 2023 roku.

Te nowe urządzenia medyczne zapewniają Szpitalowi Murcki znaczącą poprawę efektywności i precyzji w prowadzeniu procedur medycznych. Chirurdzy mają teraz do dyspozycji narzędzia umożliwiające bardziej zaawansowane i skomplikowane zabiegi, co przełoży się na lepsze wyniki operacyjne i szybszą rekonwalescencję pacjentów – podkreśla mgr inż. Krzysztof Zaczek, prezes zarządu Szpitala Murcki Sp. z o.o.

Przeczytaj więcej: Urząd Miasta Katowice.