NOWY TOMOGRAF KOMPUTEROWY W SZPITALU MIEJSKIM W RUDZIE ŚLĄSKIEJ

21.02.2023

Od wtorku, 21 lutego pacjenci rudzkiego Szpitala Miejskiego mogą korzystać z nowego tomografu komputerowego. Środki na zakup nowego sprzętu pozyskano z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w ramach projektu "Zakup aparatury i sprzętu medycznego w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych".

W ramach zakupu placówka nabyła nowoczesny tomograf komputerowy Somatom go.Top firmy Siemens wraz z pełnym wyposażeniem umożliwiający uzyskanie minimum 128 warstw badanego obszaru w czasie jednego pełnego obrotu układu lampa-detektor, posiadający detektor minimum 64 rzędowy. Jest to sprzęt najwyższej jakości, który podnosi jakość rudzkiej radiologii. Dodatkowo został przeprowadzony remont pomieszczeń pracowni TK związany z instalacją tomografu komputerowego.

Żródło: Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej.