ODDZIAŁ PEDIATRYCZNY W CIESZYŃSKIM SZPITALU ŚLĄSKIM ZAGROŻONY

28.03.2023

Szpital Śląski w Cieszynie planuje przedłużyć zawieszenie oddziału pediatrycznego o kolejne trzy miesiące. Ewa Herman, rzeczniczka placówki w rozmowie z Rynkiem Zdrowia wyjaśnia przyczyny.

Cieszyński szpital powiatowy zawiesił działalność oddziału pediatrycznego z powodu braku odpowiedniej liczby pediatrów na czas od 1 stycznia do 31 marca 2023 r. Rzeczniczka placówki Ewa Herman w rozmowie z Rynkiem Zdrowia informuje, że nadal nie ma możliwości uruchomienia oddziału: – (...) Nie udało się pozyskać wystarczającej kadry lekarskiej, umożliwiającej spełnienie warunków funkcjonowania oddziału w oparciu o obowiązujące przepisy prawa. (...) Potrzebujemy jeszcze dosłownie jednego, dwóch lekarzy, dodatkowo gwarantujących udzielanie świadczeń w oddziale w ramach dyżurów. Dyrekcja (…) wystąpiła do wojewody śląskiego o przedłużenie zawieszenia na dalszy trzymiesięczny okres. Oczywistym jest, iż pozyskanie lekarzy spowoduje natychmiastowe wznowienie działalności oddziału, bez względu na okres zgody wojewody.

Przeczytaj więcej: Rynek Zdrowia.