PAŃSTWOWE ODZNACZENIA DLA PREZESA ZWIĄZKU I PRACOWNIKÓW SZPITALA NR 1 W BYTOMIU

22.10.2021

W piątek, 22 października w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Złoty Krzyż Zasługi otrzymał Władysław Perchaluk, prezes Związku. Odznaczenia otrzymali także pracownicy Szpitala nr 1 w Bytomiu.

Robert Magdziarz, wicewojewoda śląski pogratulował odznaczonym, podkreślając, jak ważne znaczenie dla społeczeństwa ma ich praca, szczególnie w dobie pandemii koronawirusa. – Myślę, że przyznane przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę odznaczenia będą odzwierciedleniem tej troski i ciężkiej pracy, jaką Państwo włożyli w ostatnim okresie swojej działalności zawodowe.

Złoty Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej otrzymał prezes Związku. Władysław Perchaluk pracuje w ochronie zdrowia od 44 lat, od 17 lat na stanowiskach kierowniczych; ostatnio – w latach 2020-2021 kierował Szpitalem Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu. Gościnnie zapraszany jest na wykłady na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Od 4 lat zasiada w radzie programowej kierunku Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia tej uczelni. Jest członkiem Rady Programowej Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Wśród osób wyróżnionych odznaczeniami państwowymi znaleźli się również pracownicy bytomskiego Szpitala Specjalistycznego nr 1, w tym: Renata Maciejczyk, Izabella Kurnatowska, Beata Kroczek-Napieralska, Grażyna Szrejter, Małgorzata Tyszkiewicz oraz Iwona Napieralska.