PIERWSZA OPERACJA KRĘGOSŁUPA W SOSNOWIECKIM SZPITALU MIEJSKIM

14.12.2021

Sosnowiecki Szpital Miejski przeprowadził pierwszą w historii placówki operację kręgosłupa. Takie zabiegi będą dostępne tutaj dla pacjentów.

Chirurgia ortopedyczna w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim wkracza na nowy poziom. Pacjenci zmagający się z poważnymi schorzeniami kręgosłupa, m.in.: dyskopatiami, kręgozmykami, urazami czy chorobami nowotworowymi, uniemożliwiającymi im normalne poruszanie się, będą mogli poddać się tutaj leczeniu chirurgicznemu pod okiem najlepszych specjalistów z zakresu ortopedii.

– Tego typu operacje są szansą na przywrócenie zdrowia i komfortu życia dla wielu pacjentów zmagających się z zaawansowanymi schorzeniami kręgosłupa. Cieszymy się, że wśród naszych lekarzy są cenieni eksperci w tej dziedzinie, dr n. med. Bogdan Wójcik i dr Rafał Sadło, dzięki czemu mogliśmy wdrożyć ten nowy typ zaawansowanych operacji i doskonalić się z myślą o naszych pacjentach – mówi Aneta Kawka, prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.