PODSUMOWANIE CZERWCOWEJ WIDEOKONFERENCJI

29.06.2021

We wtorek, 29 czerwca odbyło się spotkanie wszystkich członków Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego w formule online. W dyskusji na platformie GoogleMeet uczestniczyła gościnnie senator Beata Małecka-Libera.

Głównym tematem spotkania była rosnąca konkurencja między szpitalami na rynku pracy: – Minister Zdrowia zarzuca szpitalom, zwłaszcza powiatowym, niezdrową konkurencję o personel. Tylko to konkurowanie nie wynika z naszych decyzji, a jest nam często narzucane. Doskonały przykład to właśnie Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna. Każdy szpital w sieci został zmuszony do utworzenia NiŚOZ (nawet jeśli było to kilka szpitali na niewielkim terenie) i wszystkie te bliskie szpitale musiały pozyskać personel do NiŚOZ, konkurując o niego płacowo – mówił Krzysztof Zaczek, prezes Szpitala Murcki.