PODSUMOWANIE IV KONGRERSU WYZWAŃ MEDYCZNYCH

09.03.2019

Za nami IV Kongres Wyzwań Medycznych. Przedstawiciele Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego – partnera wydarzenia wzięli udział łącznie w 4 panelach wydarzenia, które odbyło się w dniach 7-8 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

W pierwszym dniu IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, w sesji „Polski szpital 2019 – lecznictwo stacjonarne w polskim systemie ochrony zdrowia” Związek miał aż dwóch przedstawicieli: Agnieszkę Wołowiec, wiceprezes ZSzPWŚ i prezes Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich oraz prezesa Związku i dyrektora Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie dr. Józefa Kurka. W tym samym dniu, prezes Związku  moderował równiez dyskusję podczas panelu „Wynagrodzenia w ochronie zdrowia”, a w trakcie drugiego dnia Kongresu wziął udział w debacie „Zamówienia publiczne w ochronie zdrowia”. 8 marca Związek reprezentował także Jacek Czapla, dyrektor ds. medycznych Centrum Zdrowia w Mikołowie, biorąc udział w sesji „Telemedycyna w Polsce. Koniec początku czy początek końca?”.