PODSUMOWANIE PANELU Z UDZIAŁEM KRZYSZTOFA ZACZKA PODCZAS XIII EUROPEJSKIEGO KONGRESU GOSPODARCZEGO

20.09.2021

Za nami pierwszy dzień XIII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Gościem panelu "E-zdrowie w dobie COVID–19 – wymuszone przyspieszenie cyfryzacji sektora medycznego" był Krzysztof Zaczek, wiceprezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego i prezes Szpitala Murcki.

Krzysztof Zaczek, wiceprezes Związku i prezes Szpitala Murcki podczas panelu "E-zdrowie w dobie COVID–19 – wymuszone przyspieszenie cyfryzacji sektora medycznego" poruszył problem świadomości technologicznej w Polsce: – EDM chwalą lekarze, którzy zrozumieli ten system i widzą płynące z niego korzyści. Niestety świadomość technologiczna jest wciąż w Polsce mizerna. Wiceprezes Zaczek podkreślił też kwestię konieczności ciągłego nabywania nowych umiejętności przez personel: – Kartka papieru była dana raz na zawsze. Teraz systemy się zmieniają i personel musi się cały czas uczyć nowych rozwiązań.