PODSUMOWANIE VI KONGRESU WYZWAŃ ZDROWOTNYCH

17.06.2021

Za nami VI Kongres Wyzwań Zdrowotnych. Przedstawiciele Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego wzięli udział w dwóch panelach dyskusyjnych, które odbyły się w pierwszym dniu wydarzenia.

W sesji "Szpitale w Polsce cz. I – organizacja i zarządzanie" organizację reprezentował Krzysztof Zaczek, wiceprezes Związku i prezes Szpitala Murcki. Poruszył m.in. temat planowanej reformy w polskim systemie opieki zdrowotnej: – Przede wszystkim musimy znać cel. Znając cel ustalamy drogę. Ale jeśli ciągle będziemy zmieniać tę drogę to w efekcie będziemy jeździć w kółko. Boli nas, że jako dyrektorzy szpitali i przedstawiciele szpitali powiatowych nie zostaliśmy zaproszeni do opracowywania założeń ogromnej zmiany w polskim systemie opieki zdrowotnej.

W drugiej części sesji "Szpitale w Polsce cz. II – finansowanie"  wziął udział prezes Władysław Perchaluk. Zwrócił uwagę na lawinowy wzrost cen środków zabezpieczenia osobistego w trakcie pandemii koronawirusa, podkreślając, że jest to od 40 do nawet 1260 proc. Poruszył również temat zaufania pacjentów do szpitali: – Poziom zaufania pacjentów do szpitali jeszcze nie wrócił do normy sprzed pandemii.

Retransmisja sesji "Szpitale w Polsce cz. I – organizacja i zarządzanie"
Retransmisja sesji "Szpitale w Polsce cz. II – finansowanie"