PODWYŻKI POGRĄŻĄ SZPITALE POWIATOWE

29.07.2022

Nadchodzące podwyżki w ochronie zdrowia i rosnąca inflacja mogą pogrążyć szpitale powiatowe. Władysław Perchaluk, prezes Związku w rozmowie z Rynkiem Zdrowia podkreśla, że placówki zaczną się zadłużać i rozwinie się problem braków kadrowych.

Zdaniem Władysława Perchaluka, prezesa Związku wiele doświadczonych księgowych i pracowników działów statystyk medycznych już zaczęło szukać nowej pracy. Szpitale z kolei dalej będą pogrążać się w długach: – Już zaczęły potwornie się zadłużać, ze względu na inflację i propozycje przetargowe stawiane przez firmy zewnętrzne. Kolejne próby rozstrzygnięcia przetargów kończą się fiaskiem, bo szpitale nie są w stanie sprostać wymogom rynku. Coraz częściej po nieudanych przetargach dokonują zakupów z wolnej ręki.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.