POLSKI SZPITAL 2017 – PO DEBACIE PODCZAS EEC 2017

10.05.2017

Mariusz Wołosz, wiceprezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego był jednym z panelistów debaty “Polski szpital 2017” podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

– Wszystkie szpitale będące członkami naszego Związku znajdą się w prognozowanej sieci szpitali – podkreślał podczas Kongresu Mariusz Wołosz. – Trzeba zrobić wszystko by szpitale powiatowe, jeśli mają pacjentów i kadrę, nie były zamykane, bo nie ma innej drogi utrzymania dostępności do świadczeń – kontynuował.

Zdaniem wiceprezesa Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego zakres usług świadczonych pacjentom przez miejscowe szpitale i poradnie przyszpitalne powinien być większy niż dotychczas. – Pacjent czuje się bezpiecznie w swoim mieście, jeśli wie, że na miejscu ma szpital i zespół poradni specjalistycznych. To ważne, szczególnie w kontekście społeczeństwa, które się starzeje – mówił prezes Wołosz.

Oprócz reprezentanta Związku w debacie wzięli udział również: Roman Kolek – wicemarszałek województwa opolskiego, Andrzej Mądrala – wiceprezydent konfederacji Pracodawcy RP, Jan Talaga – dyrektor naczelnu Szpitala Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Ligia Kornowska – ekspert Fundacji im. Lesława A. Pagi, Jerzy Szafranowicz – dyrektor Śląskiego OW Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Krystian Wita – p.o. zastępcy dyrektora ds. Lecznictwa Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca. Debatę moderował Piotr Wróbel, zastępca redaktora naczelnego “Rynku Zdrowia”.

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC) w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem ponad 8 tysięcy gości z Polski, Europy, świata. W blisko 100 sesjach bierze co roku udział kilkuset panelistów, a także komisarze unijni, premierzy i przedstawiciele rządów państw europejskich, prezesi największych firm, naukowcy i praktycy, decydenci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne. W opiniotwórczym gronie, w formie otwartej debaty publicznej, prowadzone są rozmowy o kwestiach najistotniejszych dla rozwoju Europy.

Europejski Kongres Gospodarczy został uznany za forum jednej z najbardziej reprezentatywnych dyskusji
o przyszłości Europy. Tezy wystąpień najważniejszych uczestników są często cytowane i szeroko komentowane.

Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP SA.