PRACOWNICY SZPITALA MEGREZ W TYCHACH UHONOROWANI ZŁOTYMI KRZYŻAMI ZASŁUGI

03.09.2020

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i pracownicy administracyjni Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w Tychach zostali odznaczeni Złotymi Krzyżami Zasługi. Przyznano je pracownikom tyskiej placówki w dowód uznania za działalność na rzecz zwalczania zagrożeń biologicznych podczas pandemii COVID-19.

Złotym Krzyżem Zasługi zostało uhonorowanych aż 23 pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w Tychach, który w marcu tego roku został przekształcony w placówkę jednoimienną. Odznaczenia za trud pracy, poświęcenie i zaangażowanie w walce o zdrowie i życie mieszkańców regionu podczas pandemii wręczane są przez wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy.

Ze względów bezpieczeństwa, uroczystość została podzielona na dwa dni. Pierwsza odbyła się w czwartek, 3 września w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, kolejne wydarzenie zaplanowano na 10 września.

Złotymi Krzyżami Zasługi w dniu 3 września uhonorowani zostali: Grażyna Dziadkowiec, Karolina Filipowska, Maria Grządzielska, Wojciech Gwara, Mateusz Hanslik, Agata Kaszyca, Jarosław Kubica, Błażej Londzin, Janusz Mazurczak, Robert Myca, Andrzej Sobel, Ewa Żerańska.

Złotymi Krzyżami Zasługi w dniu 10 września uhonorowani zostaną: Jarosław Groszko, Beata Latusek, Urszula Nawrotek, Halina Pawłowska, Iwona Piszcz, Beata Puzanowska, Artur Szafrański, Jolanta Szkliniarz, Małgorzata Turcza, Magdalena Tymowska, Barbara Uzarek-Małyjurek.

Fot.: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach Megrez Sp. z o. o.