Prezes Perchaluk podsumowuje “Czarną polską jesień”

30.11.2022

– Chcemy, aby przysłowiowy Kowalski czy Kowalska wiedzieli, co za chwilę może się wydarzyć. Zależy nam na tym, by mieli świadomość, że jeśli np. w tym czy innym szpitalu czasowo lub stale zamknięty zostanie jakiś oddział, to nie będzie to decyzja jego dyrekcji czy samorządu – takimi słowami Władysław Perchaluk podsumowuje akcję informacyjną „Czarna polska jesień” w rozmowie z Rzeczpospolitą.

W tekście RP czytamy o skutkach ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w podmiotach leczniczych, obowiązku prowadzenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz podwyżek cen energii.

– Tych problemów jest naprawdę dużo, a same pieniądze też wszystkiego tu nie załatwią. Potrzebne jest nam opracowanie i wdrożenie długofalowej, wieloletniej strategii zabezpieczania potrzeb zdrowotnych mieszkańców, przygotowanej z uwzględnieniem specyfiki poszczególnych województw – prezes ZSzPWŚ podsuwa potencjalne rozwiązania trudnej sytuacji szpitali powiatowych.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.