PREZES ZWIĄZKU, WŁADYSŁAW PERCHALUK O BLOKOWANIU KONKURSÓW PRZEZ PANDEMIĘ KORONAWIRUSA

11.08.2020

Walka z epidemią COVID-19 blokuje konkursy na inne usługi medyczne. Prezes Związku, Władysław Perchaluk odniósł się do tej kwestii w rozmowie z portalem Prawo.

Rząd zawiesił od marca konkursy, które regularnie przeprowadzał Narodowy Fundusz Zdrowia. Dlatego dyrektorzy szpitali nie mogą podpisywać z NFZ dodatkowych umów na nowe poradnie czy np. telekonsultacje w rehabilitacji. Władysław Perchaluk w wywiadzie dla portalu Prawo podkreślił: – Za kilka miesięcy kończą się wielu regionach umowy pomiędzy NFZ a szpitalami. Trzeba je przedłużać, albo ogłaszać nowe konkursy . Chodzi o umowy na usługi takie jak ortopedia, w ramach których placówki medyczne realizują inne świadczenia niż te wynikające z funkcjonowania w sieci szpitali.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.