PROJEKT USTAWY O JAKOŚCI ODRZUCONY

06.04.2023

30 marca senatorowie odrzucili projekt ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta. Minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził, że „Senat odrzucił projekt ze względów politycznych, a nie merytorycznych”. Senator Wojciech Konieczny, zastępca przewodniczącego senackiej Komisji Zdrowia i dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie w rozmowie z Menedżerem Zdrowia komentuje wypowiedź.

Senator Wojciech Konieczny nie jest zaskoczony krytyką ministra zdrowia: – Postawa ministerstwa jest podobna jak przy innych ustawach. Jakiekolwiek konsultacje są pozorowane, przedstawiciele resortu z jakiegoś powodu nie słuchają argumentów – albo, mówiąc inaczej, słuchają jedynie tych, którzy z założenia są im przychylni. (...) Słowa pana ministra o karawanie, i że „o odrzuceniu projektu nie przesądziły argumenty merytoryczne”, o absurdach były… dziwne, jeśli chodzi o standardy dyskusji na temat ustaw.

Przeczytaj więcej: Menedżer Zdrowia.