PROPOZYCJE ZMIAN PROJEKTU REFORMY SZPITALNICTWA

07.10.2022

Ministerstwo Zdrowia gruntownie przebudowuje projekt ustawy o reformie szpitalnictwa. Władysław Perchaluk, prezes Związku mówi w rozmowie z Rynkiem Zdrowia, co sądzi o nowych założeniach.

Według nowych założeń, zamiast Agencji Restrukturyzacji Szpitali ma powstać Fundusz Modernizacji i Poprawy Efektywności Szpitalnictwa. Z kolei zakładaną wcześniej kategoryzację A, B, C i D, zastąpi klasyfikacja I-IV. Władysław Perchaluk, prezes Związku ocenia w rozmowie z Rynkiem Zdrowia proponowane zmiany: – Poza nazewnictwem w tej klasyfikacji niewiele się zmienia. (...) Zastanawiamy się również, jak ma działać ten Fundusz. Jakie będą to pieniądze, jak będą rozdzielane, czy będą to środki budżetowe, czy Narodowego Funduszu Zdrowia. Tych znaków zapytania do tego projektu w tej chwili jest wiele.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.