PRZEDSTAWICIELE ZWIĄZKU SZPITALI POWIATOWYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO WŚRÓD PRELEGENTÓW XVI FORUM RYNKU ZDROWIA

05.10.2020

Zbliża się XVI Forum Rynku Zdrowia. Wśród partnerów imprezy ponownie znalazł się Związek Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego. Przedstawiciele Związku wezmą udział w dwóch panelach, które odbędą się w pierwszym dniu wydarzenia – 19 października.

Pierwszy z paneli, z udziałem Krzysztofa Zaczka, wiceprezesa Związku i prezesa Szpitala Murcki – „Finansowanie podmiotów leczniczych oraz świadczeń zdrowotnych w Polsce”, zaplanowano w godzinach 12:00-13:30. Tematyka panelu to:

• Ustawowo gwarantowany wzrost nakładów na ochronę zdrowia w Polsce – czy wszyscy liczymy tak samo?
  • Wpływ pandemii na finansowanie opieki zdrowotnej
  • Modele finansowania i alokacji środków w systemie ochrony zdrowia – przegląd rozwiązań w wybranych krajach i rekomendacje dla Polski
  • Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne – powrót do niekończącej się dyskusji
  • Finansowe wsparcie jednostek ochrony zdrowia – wybrane możliwości

Z kolei w drugi panel – „Zarządzanie szpitalami w czasach epidemii”, w którym weźmie udział Władysław Perchaluk, prezes Związku i dyrektor Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu odbędzie się w godz. 14:00-15:30. Jego tematyka to:

• Zamknąć oddział dla koronawirusa, ale nie dla pacjentów – przegląd wyzwań
  • Środki ochronne, triażowanie, organizacja pracy i przystosowanie obiektu do funkcjonowania w warunkach pandemii – ile to kosztuje?
  • Jak skutecznie odmrażać przyjęcia planowe mimo pandemii koronawirusa
  • Wpływ ograniczenia realizacji świadczeń na finanse szpitali – perspektywa zarządzających lecznicami i NFZ
  • Optymalizacja kosztów funkcjonowania szpitali – przykłady rozwiązań
  • Zarządzanie ryzykiem medycznym w czasach pandemii.