PRZEMYSŁAW GLIKLICH W PORTALU SAMORZĄDOWYM O ZASZCZEPIONYCH CHORYCH NA COVID-19, WYMAGAJĄCYCH HOSPITALIZACJI

19.11.2021

Przemysław Gliklich, prezes gliwickiego Szpitala Miejskiego nr 4 w rozmowie z Portalem Samorządowym mówi o chorych na COVID-19, którzy mimo szczepienia wymagają hospitalizacji. Podkreśla, że są to najczęściej pacjenci z ciężkim przebiegiem innych chorób współistniejących.

Większość hospitalizowanych w gliwickim Szpitalu Miejskim nr 4 na oddziale covidowym to osoby niezaszczepione. Jednak trafiają tam też pacjenci, którzy przyjęli szczepionkę przeciw COVID-19. W zależności od dnia stanowią oni od 15 do 30 proc. chorych. Przemysław Gliklich, prezes placówki wyjaśnia: – Przeciwnicy szczepień powiedzą, że to aż 30 proc. zaszczepionych, ale tak jak podajemy w informacji o zgonach, ile osób zmarło tylko z powodu COVID-19, a ile miało choroby współistniejące, tak i tu należy się taka informacja: w zasadzie 100 proc. osób zaszczepionych, które trafiają do szpitala, to osoby z chorobami współistniejącymi, często bardzo poważnymi. To są rozsiewy nowotworowe, to są pacjenci hospicjów. Bardzo często trafiają do nas nie dlatego, że mają COVID, jeżeli chodzi o ich sytuację chorobową, tylko dlatego, że nie mogą przebywać w warunkach domowych, a nie mogą być np. na oddziale neurologii czy w hospicjum.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.