REFORMA SZPITALNICTWA W POLSCE

27.10.2022

"Reforma szpitalnictwa w Polsce" to tytuł jednej z sesji, która odbyła się w ramach XVIII Forum Rynku Zdrowia. Wśród prelegentów byli Wojciech Konieczny, senator i dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie oraz Krzysztof Zaczek, wiceprezes Związku i prezes Szpitala Murcki w Katowicach.

Wojciech Konieczny, senator i dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie wyraził obawę, że reforma jest cichą próbą redukcji liczby szpitali i ich oddziałów. Jego zdaniem nowy projekt nie będzie jeszcze procedowany w tym roku: – System mamy w tej chwili rozchwiany i dotknięty nieszczęśliwą w realizacji ustawą (o podwyżkach w ochronie zdrowia - przyp. red.). Przeprowadzenie w tych warunkach reformy, która ma stwarzać pozory porządkowania systemu, raczej się nie uda. Zapewne zostanie odroczona. Rządzący będą mieli obawy czy taką reformę wprowadzać. Co by nie mówić, zakończy się ona pogorszeniem dostępu do świadczeń zdrowotnych.

Podsumowanie panelu dostępne jest TUTAJ.