Remont w PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim

29.02.2024

Zakończył się remont Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Neonatologicznego wodzisławskiego szpitala. Młode mamy i ich nowo narodzone dzieci zyskały komfortowe i przyjazne warunki pobytu.

Po zmianach na Trakcie Porodowym znajdują się trzy sale porodowe z bezpośrednim dostępem do toalety i prysznica oraz jedna sala porodowa z wanną i bezpośrednim dostępem do prysznica i toalety. Wyremontowana została również sala do cięć cesarskich, która znajduje się w bliskim sąsiedztwie sal porodowych, co w razie potrzeby pozwala na podjęcie szybkiej interwencji medycznej. Dodatkowo sale porodowe ozdabiają fototapety i fotografie nowonarodzonych dzieci.

Część położnicza Oddziału Ginekologiczno-Położniczego dysponuje salami dwuosobowymi, w części z bezpośrednim dostępem do łazienki, co jest dużym udogodnieniem dla pacjentek. Sale wyposażone są w nowoczesne łóżka z funkcją sterowania. W części ginekologicznej Oddziału Ginekologiczno-Położniczego znajduje się sześć sal dla pacjentek.

W Oddziale Neonatologicznym dokonano wymiany m.in. futryn, drzwi, okienek obserwacyjnych oraz wykonano m.in. system sygnalizacyjno-przyzywowy, śluzę i wentylację nawiewno-wywiewną.

Źródło: Powiatowy Publiczny ZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim.