SIEDEM OPERACJI W DNIU OTWARCIA NOWEGO BLOKU OPERACYJNEGO W TARNOGÓRSKIM SZPITALU

15.06.2023

15 czerwca tarnogórscy lekarze przeprowadzili siedem operacji na nowym bloku operacyjnym, inaugurując tym samym ważny etap rozwoju Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach.

Nowy blok operacyjny to nowoczesna przestrzeń dla chirurgii i innych dziedzin medycyny, ale przede wszystkim znaczne większe możliwości leczenia oraz poprawa komfortu pacjentów i personelu tarnogórskiego szpitala.

Zgodnie z najwyższymi standardami

Sale operacyjne zostały zbudowane zgodnie z najwyższymi standardami higienicznymi, co

minimalizuje ryzyko infekcji i zakażeń. Bardzo istotnym elementem jest bezpośrednie połączenie z centralną sterylizacją, która znajduje się tuż pod blokiem, to stamtąd sterylne narzędzia transportowane są specjalną windą. – Wszystkie oddziały szpitalne mają bezpośredni dostęp do specjalnej windy, dedykowanej wyłącznie pacjentom kierowanym na zabieg operacyjny – mówi Sebastian Grabowski, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego i dodaje: – Dzięki temu pacjent ma przez cały czas zapewnioną pełną opiekę w jednym zintegrowanym środowisku, a personel dostęp do potrzebnych zasobów.

Efekty współpracy

Przebudowa bloku operacyjnego nie byłaby możliwa bez wsparcia z budżetu Państwa i środków Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach. – Za wsparcie w pozyskaniu środków z budżetu Państwa dziękuję Pani Poseł Barbarze Dziuk. Powstanie bloku operacyjnego nie byłoby również możliwe bez środków własnych Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, któremu dziękuję za rozpoczęcie i sfinalizowanie inwestycji – mówi Sebastian Grabowski przekazując także specjalne podziękowania pracownikom zaangażowanym w projekt.