SOSNOWIECKI SZPITAL MIEJSKI Z NOWYM SPRZĘTEM DO REHABILITACJI PACJENTÓW

14.03.2024

Rehabilitacja to jeden z kluczowych elementów skutecznego powrotu do zdrowia – szczególnie w przypadku urazów ortopedycznych lub schorzeń neurologicznych, takich jak udar mózgu czy stwardnienie zanikowe boczne. Dzięki nowym urządzeniom zakupionym przez Sosnowiecki Szpital Miejski: Luna EMG oraz Kinevia Duo, rehabilitacja pacjentów będzie jeszcze efektywniejsza. Urządzenia pozwalają na wykonywanie ćwiczeń biernych oraz czynnych, a także umożliwiają kompleksową diagnostykę pacjenta w zakresie ruchomości czy siły mięśniowej.

– Cieszymy się, że nasi pacjenci zyskali dwa nowe, najwyższej klasy urządzenia do rehabilitacji. Dzięki temu, nasze możliwości wspierania pacjentów w powrocie do sprawności fizycznej wspięły się na zupełnie nowy poziom. W połączeniu z doświadczoną i świetnie wyszkoloną kadrą fizjoterapeutów, będziemy mogli rehabilitować pacjentów lepiej i dokładniej, w komfortowych i nowoczesnych warunkach – mówi Aneta Kawka, prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Przeczytaj więcej: Urząd Miejski w Sosnowcu.