SPOTKANIE Z DYREKTOREM ŚLĄSKIEGO OW NFZ DR. N. MED. JERZYM SZAFRANOWICZEM

19.01.2017

W czwartek, 19 stycznia 2017 roku w Ośrodku Doskonalenia Personelu Medycznego przy Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie odbyło się spotkanie organizowane przez Związek Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego z Dyrektorem Śląskiego OW NFZ dr. n. med. Jerzym Szafranowiczem. Spotkanie, było poświęcone projektowi utworzenia systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej.

Przedstawiciele Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego już trzeci raz będą rozmawiać z władzami Śląskiego OW NFZ na temat projektu utworzenia tzw. sieci szpitali. Na początku grudnia dyrektorzy szpitali powiatowych, na spotkaniu zorganizowanym przez ZSzPWŚ, dyskutowali z Piotrem Nowakiem, Zastępcą Dyrektora ds. Medycznych Śląskiego OW NFZ. W połowie ubiegłego miesiąca przedstawiciele Związku zostali zaproszeni do katowickiej siedziby OW NFZ na dalsze omawianie projektu ustawy.

– Takie spotkania są bardzo cenne i cieszy nas, że Dyrektor NFZ chce z nami rozmawiać. Zwłaszcza, że czas płynie bardzo szybko i niewiele zostanie go na realizację zamierzeń – mówi Mariusz Wołosz, wiceprezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego.

W spotkaniu, które odbyło się w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie wzięli udział członkowie Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego oraz dyrektorzy pozostałych szpitali powiatowych z naszego regionu.