SZANUJ ZDROWIE, DBAJ O WĄTROBĘ

15.06.2023

Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej rusza z kampanią „Szanuj zdrowie, dbaj o wątrobę”, której celem jest zwiększenie świadomości na temat niealkoholowego stłuszczenia wątroby (NAFLD). W ramach akcji zaplanowano m.in. bezpłatne badania profilaktyczne.

Kampania profilaktyczno-informacyjna „Szanuj zdrowie, dbaj o wątrobę” ma na celu podniesienie świadomości na temat Niealkoholowego Stłuszczenia Wątroby (NAFLD) i zagrożeń związanych z tym schorzeniem. Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej w ramach akcji w swoich mediach społecznościowych opublikuje przydatne informacje dotyczące objawów, przyczyn i leczenia schorzenia. Finałem kampanii „Szanuj zdrowie, dbaj o wątrobę” będą bezpłatne badania FibroScan w kierunku profilaktyki Niealkoholowego Stłuszczenia Wątroby przeprowadzane przez firmę Pratia.

Przyczyny Niealkoholowego Stłuszczenia Wątroby (NAFLD) to przede wszystkim nadwaga i otyłość, na które składają się m.in.: dieta wysokokaloryczna bogata w węglowodany, tłuszcze nasycone i słodzone napoje, a także brak aktywności fizycznej.

źródło: Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej