SZPITAL MIEJSKI NR 4 W GLIWICACH W SIECI KARDIOLOGICZNEJ

27.02.2023

Województwo śląskie zostało objęte pilotażowym programem opieki nad pacjentami z chorobami układu krążenia w ramach sieci kardiologicznej. Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach znalazł się na liście jedenastu podmiotów zakwalifikowanych do roli ośrodków współpracujących poziomu II i zweryfikowanych pod kątem spełnienia wymogów określonych przez Ministerstwo Zdrowia. Regionalnym ośrodkiem koordynującym będzie Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Przemysław Gliklich, prezes gliwickiej placówki podkreśla: – Najważniejszą korzyścią dla pacjentów jest maksymalne skrócenie czasu oczekiwania od wystąpienia objawów do postawienia diagnozy i podjęcia skutecznego leczenia. Chory może z przychodni – czyli z podstawowej opieki zdrowotnej – trafić bezpośrednio do oddziału zajmującego się diagnostyką danego schorzenia. Otrzymaliśmy właśnie potwierdzenie włączenia do sieci z Narodowego Funduszu Zdrowia. Fakt, że gliwicka kardiologia jest na tzw. shortliście to wyróżnienie i dowód na to, że jesteśmy cenionym ośrodkiem z bardzo dobrymi wynikami leczenia.

Źródło: Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach