SZPITAL MIEJSKI NR 4 W GLIWICACH ZAWIESZA CHIRURGIĘ DZIECIĘCĄ

31.07.2022

Na początku sierpnia zawieszony zostanie oddział chirurgii dziecięcej w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach. Przemysław Gliklich, prezes placówki wyjaśnia w rozmowie z Rynkiem Zdrowia, jakie są powody takiej decyzji.

W czwartek, 28 lipca gliwicki Szpital Miejski nr 4 poinformował, że z początkiem sierpnia zawiesza oddział chirurgii dziecięcej. Przemysław Gliklich, prezes placówki  w rozmowie z Rynkiem Zdrowia mówi o powodach takiej decyzji: – Brakuje specjalistów z zakresu chirurgii dziecięcej, nie mamy możliwości obsadzenia wszystkich dyżurów. Stąd wniosek do wojewody śląskiego oraz do Narodowego Funduszu Zdrowia o czasowe zawieszenie dotychczasowego oddziału, by móc przygotować się do zmiany polegającej na stworzeniu wieloprofilowego dziecięcego oddziału zabiegowego.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.