SZPITAL W PSZCZYNIE MA NOWY SPRZĘT I NAZWĘ

10.03.2022

Szpi­tal Powiatowy w Pszczynie zmienił nazwę na Szpital Joannitas. Placówka pozyskała również nowy sprzęt, w tym m.in. rezo­nans mag­ne­ty­czny.

Wraz ze zmi­aną nazwy placówka rozpoczyna także inten­sy­wny okres mod­ern­iza­cji i real­iza­cji kole­jnych udo­god­nień z myślą o pacjen­tach. Na początku marca do szpi­tala trafił nowy rezo­nans mag­ne­ty­czny. Dr Katarzyna Micha­lik, fizyk medy­czny i Z-​ca Dyrek­tora ds. Oper­a­cyjnych placówki podkreśla: – Najważniejszą zaletą rezo­nansu mag­ne­ty­cznego jest brak naraża­nia pac­jenta na dzi­ałanie promieniowa­nia rentgenowskiego. Badanie real­i­zowane jest przy uży­ciu fal radiowych, a także pola mag­ne­ty­cznego o spec­jal­nie dobranej wartości. Tech­nika ta daje bardzo dokładne obrazy, pozwala na badanie wybranych narządów oraz uzyskanie obrazu całego ciała. Rezo­nans umożli­wia bez­piecznie badanie tkanek mięk­kich, mięśni, stawów, kości i układu ner­wowego.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.