SZPITAL ZAKONU BONIFRATRÓW W KATOWICACH TESTUJE KABINY DEZYNFEKUJĄCE PROMIENIAMI UV

30.03.2021

Szpital Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach testuje kabiny dezynfekujące za pomocą promieni UV. Z urządzeń można korzystać przy wejściach do placówki.

Kabiny dostarczyła na dwutygodniowe testy Fundacja Pomaganie Jest Trendy wspólnie z inżynierami ProtegerCov, w ramach w akcji “40 milionów serc”, popartej przez prezydentów kilkunastu polskich miast.

Urządzenia są oparte na technologii przepływowych lamp UV-C, które niszcząc do 95 proc. drobnoustrojów, dodatkowo oczyszczają powietrze. Stacje docelowo mają też mierzyć temperaturę. Po wejściu do kabiny i zamknięciu drzwi fotokomórka identyfikuje człowieka, uruchamiając system odpowiednio skorelowanych dysz, który wraz z zabezpieczoną lampą UV-C rozpoczyna dezynfekcję. Proces trwa około 12 sekund.

Cały artykuł dostępny TUTAJ.