SZPITALE BEZ DODATKOWEGO FINANSOWANIA NA TESTY NA COVID-19

31.03.2022

Od 28 marca szpitale nie mogą wymagać od pacjentów negatywnego testu w kierunku Covid-19. Szpital może wykonać go w trakcie hospitalizacji, ale z powodu zmian w finansowaniu testów, będzie musiał pokryć za nie koszty z własnego budżetu. Władysław Perchaluk, prezes Związku w rozmowie z portalem Prawo.pl komentuje sytuację.

Bernard Waśko, wiceprezes Narodowego Funduszu Zdrowia, 28 marca znowelizował zarządzenie w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19. Wszystkie pozycje dotyczące testów w kierunku Covid-19 zniknęły z zarządzenia. Od 1 kwietnia szpitale będą pokrywać koszty testów z własnego budżetu. Do sytuacji odniósł się Władysław Perchaluk, prezes Związku w rozmowie z portalem Prawo.pl: –Sprawa nie jest jeszcze zamknięta i liczę, że jednak szpitalne testy w kierunku Covid-19 zyskają finansowanie.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.