SZPITALE POTRZEBUJĄ WSPARCIA ORGANU RENTOWEGO

04.05.2022

Dwa pandemiczne lata, inflacja, zmiany podatkowe, nadchodząca duża reforma i możliwa restrukturyzacja sprawiają, że sytuacja placówek medycznych stała się wyjątkowo trudna. Dyrektorzy szpitali zintensyfikowali działania mające na celu zmniejszenie zadłużenia, w tym poprzez uzyskanie ulgi w ZUS. Potwierdza to Władysław Perchaluk w rozmowie z dziennikiem Gazetą Prawną.

Szpitale z problemami coraz częściej proszą o pomoc ZUS. Władysław Perchaluk z rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną mówi: – Na pewno szpitale będą starały się rolować zadłużenie. Na ile będą się na to godzić współpracujący z nimi usługodawcy – trudno powiedzieć, bo sami też są w trudnej sytuacji. Przed nami kolejne duże podwyżki płac w placówkach medycznych – już od 1 lipca, w związku ze zmianami podatkowymi, spadły również przychody samorządów, więc na pomoc ze strony organów założycielskich szpitale nie bardzo mogą liczyć. Dlatego podejmowane są różnego rodzaju kroki, a także działania wyprzedzające, żeby szpitale w tym trudnym dla nich okresie nie popadły w zobowiązania przeterminowane.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.