SZPITALE POWIATOWE MAJĄ ZMIENIĆ PROFIL DZIAŁALNOŚCI

17.08.2022

Rząd planuje do końca sierpnia przyjąć uchwałę w sprawie kompleksowego przeglądu możliwości tworzenia w szpitalach powiatowych ośrodków opieki długoterminowej oraz oddziałów geriatrycznych. Władysław Perchaluk, prezes Związku w rozmowie z portalem Prawo.pl mówi o swoich wątpliwościach.

Rząd podkreśla, że projektowane dostosowanie infrastruktury będzie związane z koniecznością zmiany profilu działalności podmiotu leczniczego, „w części lub w całości, w sposób który nie ograniczy dostępności świadczeń zdrowotnych dla pacjentów ani nie obniży jakości udzielanych świadczeń.” Władysław Perchaluk, prezes Związku w rozmowie z portalem Prawo.pl mówi o swoich wątpliwościach dotyczących konieczności ewentualnej zmiany profilu udzielanych świadczeń przez szpital powiatowy: – W naszych szpitalach od kilku lat widzimy coraz większe problemy zdrowotne osób starszych i problem starzejącego się społeczeństwa w praktyce. Tak więc zmiany są potrzebne, ale podkreślam, że nie kosztem likwidacji podstawowej działalności, ale rozszerzenia tej dotychczasowej.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.