SZPITALE POWIATOWE OTRZYMAŁY ŁÓŻKA DO INTENSYWNEJ TERAPII UFUNDOWANE PRZEZ WOŚP

10.11.2020

Fundacja WOŚP zakupiła prawie 1300 łóżek do intensywnej terapii, które trafią do szpitali tworzących oddziały do walki z COVID-19. Sprzęt trafi m.in. do szpitali powiatowych zrzeszonych w Związku.

Łóżka do intensywnej terapii zostaną rozwiezione do 89 szpitali na terenie całego kraju. Na liście jest 11 szpitali ze Śląska, w tym 5 szpitali powiatowych zrzeszonych w Związku.

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie otrzyma 30 łóżek, z czego 20 trafi na oddział przy ul. Strzelców Bytomskich 11 oraz 10 na oddział przy ul. Władysława Truchana 7. Po 15 łóżek zostanie dostarczonych do Szpitala Śląskiego w Cieszynie, Szpitala w Pyskowicach, oraz Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach.10 łóżek trafi do gliwickiego Szpitala Miejskiego nr 4.