SZPITALE POWIATOWE PRZED HISTORYCZNĄ SZANSĄ NA POZYSKANIE FINANSOWANIA INNOWACJI INFORMATYCZNYCH

05.04.2017

Szpitale powiatowe stoją przed historyczną szansą na pozyskanie finansowania innowacji informatycznych. Dotychczas środki umożliwiające wdrażanie nowatorskich rozwiązań trafiały głównie do szpitali klinicznych, wojewódzkich i centralnych.

Dzisiaj w siedzibie Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego w Jaworznie odbyło się kolejne spotkanie poświęcone planom wdrażania innowacji informatycznych w szpitalach członkowskich. Dwa miesiące temu projekt omawiali kierownicy działów IT placówek należących do ZSzPWŚ. Tym razem w spotkaniu wzięli udział ich dyrektorzy.

Spotkanie było poświęcone Śląskiej Cyfrowej Platformie Medycznej eCareMed. Łączna wartość projektu to 135 mln zł. Szpitale powiatowe stoją przed historyczną szansą na pozyskanie finansowania innowacji informatycznych. Dotychczas środki umożliwiające wdrażanie nowatorskich rozwiązań trafiały głównie do szpitali klinicznych, wojewódzkich i centralnych. Jesienią okaże się, czy tym razem będzie inaczej.