SZPITALNE INWESTYCJE POD INFLACYJNĄ PRESJĄ

16.05.2022

Szpitalne inwestycje stają się coraz bardziej ryzykowne, ponieważ szczyt inflacji dopiero przed nami. Krzysztof Zaczek, wiceprezes Związku i prezes Szpitala Murcki w rozmowie z Rynkiem Zdrowia mówi o inwestycjach w placówce, którą zarządza.

Szpitale znalazły się pod inflacyjna presją, a największe ryzyko czeka te placówki, które zdecydowały się na inwestycje budowlane. Krzysztof Zaczek, wiceprezes Związku w rozmowie z Rynkiem Zdrowia mówi o problemach, z którymi mierzy się obecnie Szpital Murcki, w którym zarządza: – Inwestycje podzieliliśmy na dwa etapy. W pierwszym ogłosiliśmy przetarg na modernizację dwóch budynków administracyjno-gospodarczych. Wykonawca, który przedstawił najatrakcyjniejsze warunki, wycofał się. Zawarliśmy umowę, mniej korzystną finansowo, z drugim. Na stole pozostała jedna oferta, ale cenowo była zdecydowanie wyższa od poprzednich, więc tym razem to myśmy się wycofali, unieważniliśmy przetarg. Trudno, zweryfikujemy kosztorys i powtórzymy przetarg na nowych warunkach.

Całość dostępna jest TUTAJ.