SZYBSZA I DOKŁADNIEJSZA DIAGNOSTYKA W SOSNOWIECKIM SZPITALU MIEJSKIM
Szpital Miejski w Sosnowcu umacnia swoją rolę jako jeden z czołowych ośrodków diagnostycznych i dydaktycznych w województwie śląskim. Placówka nie tylko rozszerza zakres nowoczesnych badań, ale także intensyfikuje współpracę ze środowiskiem akademickim, co przynosi korzyści zarówno pacjentom, jak i przyszłym lekarzom. W ostatnich dniach szpital odwiedził prof. dr hab. n. med. Tomasz Francuz, dziekan Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Podczas spotkania z zespołem medycznym oraz dyrekcją omówiono wdrożenie innowacyjnej metody diagnostyki, umożliwiającej dokładniejszą ocenę i klasyfikację guzów miednicy małej.
– Cieszymy się, że możemy stale się rozwijać i kooperować z takimi uczelniami jak Śląski Uniwersytet Medyczny. Dzięki współpracy z wybitnymi specjalistami możemy zaoferować wszystkim pacjentom kompleksową opiekę na najwyższym poziomie. Ponadto kształcenie przyszłych lekarzy, którzy już na etapie studiów mają możliwość zdobywania praktycznych umiejętności w naszej placówce, to inwestycja w przyszłość medycyny. Dzięki temu studenci nie tylko poszerzają swoją wiedzę, ale także uczą się pracy w nowoczesnym środowisku klinicznym, co bezpośrednio przekłada się na jakość opieki nad pacjentami – podkreśla Aneta Kawka.
Nowoczesna diagnostyka guzów miednicy małej
Wdrożenie nowatorskiego badania przesiewowego ma na celu wczesne wykrywanie i różnicowanie zmian chorobowych w obrębie macicy, jajników i jajowodów. Kluczowym elementem diagnostyki jest ocena charakteru guzów – określenie, czy są łagodne, czy złośliwe – co pozwala na szybkie podjęcie decyzji terapeutycznych. To kolejny krok w stronę skutecznej profilaktyki i nowoczesnego leczenia onkologicznego, który znacząco wpłynie na jakość opieki nad pacjentkami.
Przeczytaj więcej: Rynek Zdrowia.