TRUDNA SYTUACJA EKONOMICZNA SZPITALA W ŚWIĘTOCHŁOWICACH

21.04.2023

Zespół Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach generuje 1,5 mln zł straty miesięcznie. Władze miasta powołały zespół kryzysowy, którego zadaniem będzie przygotowanie strategii wyjścia z trudnej sytuacji ekonomicznej placówki.

Świętochłowicki Zespół Opieki Zdrowotnej zamknął 2022 rok ze stratą ok. 13 mln zł. Bieżący może być jeszcze trudniejszy, gdyż obecnie placówka przynosi straty na poziomie ok. 1,5 mln zł miesięcznie. Anita Przytocka, prezes placówki w rozmowie z Rynkiem Zdrowia podkreśla, że problemy finansowe dotykają wielu szpitali powiatowych: – Niewystarczająca wycena świadczeń medycznych nie jest w stanie pokryć rosnących kosztów działalności. Sytuacja jest bardzo trudna i choć obniżyliśmy już różne koszty, wciąż ponosimy stratę.

Przeczytaj więcej: Rynek Zdrowia.