TRWA PRZEBUDOWA II PIĘTRA PAWILONU NR V W BIELSKIM SZPITALU PEDIATRYCZNYM

26.07.2022

Trwają prace związane z przebudową II piętra pawilonu nr V na potrzeby psychiatrii dziecięcej w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej. Dzięki tej inwestycji, jedyny na Podbeskidziu, Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży poszerzy swoją bazę łóżkową, co z kolei umożliwi dostęp do leczenia psychiatrycznego większej ilości pacjentów do 18 roku życia.

Szpitalny pawilon nr V od 2018 roku służy dziecięcej psychiatrii – na parterze budynku funkcjonuje Oddział Dzienny Psychiatryczny Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży oraz Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, a na pierwszym piętrze Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży. Piętro drugie tego budynku pozostało puste, ale dyrekcja szpitala dążyła do jego adaptacji na potrzeby psychiatrii. I tak się stanie, gdyż obecnie trwa jego przebudowa i dostosowanie do nowych potrzeb. Na II piętrze pawilonu nr V powstaną pomieszczenia terapii indywidualnej, gabinety psychoterapii, terapii grupowej i integracji sensorycznej, kuchnia oddziałowa z przylegającą do niej jadalnią-świetlicą. Na piętrze tym funkcjonować będą również sale z łazienkami przeznaczone do izolacji pacjentów z COVID-19. Oprócz tego powstanie tam także punkt pielęgniarski, pomieszczenia sanitarne, w tym łazienka przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.