TYSKI SZPITAL MEGREZ BĘDZIE DZIAŁAĆ JAKO PLACÓWKA HYBRYDOWA

28.09.2020

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach będzie działać w formule hybrydowej. Równolegle z leczeniem zakażonych COVID-19, placówka będzie dostępna dla pacjentów, u których nie stwierdzono koronawirusa. Od 29 września ponownie rusza zakład rehabilitacji, a na 12 października zaplanowane jest otwarcie Zakładu Diagnostyki Obrazowej. Oprócz tego w październiku planowe operacje zaczną wykonywać tzw. oddziały zabiegowe szpitala, chirurgii rekonstrukcji narządu ruchu, chirurgii ogólnej, okulistyki i laryngologii.

Obecnie dobiegają końca prace remontowo-porządkowe i stale prowadzone są dezynfekcje i ozonowanie pomieszczeń, aby mógł działać jako placówka hybrydowa. Mariola Szulc, prezes szpitala w rozmowie z Rynkiem Zdrowia podkreśla: – Bezpieczeństwo pacjentów jest dla naszej placówki priorytetem. Organizacja pracy szpitala w formule hybrydowej polega na wytyczeniu osobnych dróg przemieszczania się pacjentów zakażonych i niezakażonych tak, by odseparować obie grupy od siebie. Szpital posiada na te potrzeby m.in. osobny budynek dla pacjentów zakaźnych i wydzieloną salę operacyjną dedykowaną tylko pacjentom covidowym, a mając na uwadze najwyższą troskę o wszystkich tu obecnych, wdrażamy również specjalne procedury i sposoby postępowania, regularnie dezynfekujemy i ozonujemy wszystkie pomieszczenia. Cieszymy się, że potencjał Megrez ponownie zostanie wykorzystany na potrzeby wszystkich, nie tylko chorych na koronawirusa.