USTAWOWE NORMY ZATRUDNIENIA LEKARZY – CO NA TO DYREKTORZY SZPITALI?

25.04.2023

Samorząd lekarzy wyszedł do resortu zdrowia z nowym postulatem, który dotyczy ustawowych norm zatrudnienia lekarzy. Władysław Perchaluk, prezes Związku w rozmowie z portalem Co w zdrowiu mówi o wątpliwościach dyrektorów szpitali.

Prezes Władysław Perchaluk wskazuje, że w przypadku placówek, które posiadają kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia normy zatrudnienia lekarzy są i powiązane są z podpisywanymi kontraktami: – Żaden ze szpitali nie otrzyma kontraktu bez zapewnienia odpowiednich kadr. Jeżeli izby lekarskie będą szły w kierunku zaostrzenia norm, to obawiam się, że przy dzisiejszym stanie kadr medycznych możemy mieć poważne problemy. Obawiam się, że ofiarą mogą paść oddziały w szpitalach powiatowych.

Przeczytaj więcej: Co w zdrowiu.