WICEPREZES ZWIĄZKU O PRZYCZYNACH DRAMATYCZNEJ SYTUACJI FINANSOWEJ SZPITALI

23.11.2022

Krzysztof Zaczek, wiceprezes Związku i prezes katowickiego Szpitala Murcki w wypowiedzi dla programu Polska i Świat w TVN24 mówi o przyczynach dramatycznej sytuacji finansowej placówek zrzeszonych w organizacji.

Problemy finansowe szpitali zrzeszonych w Związku pogłębiają się z każdym dniem. Wiceprezes Krzysztof Zaczek w rozmowie z TVN24 podkreśla, co jest główną przyczyną złej sytuacji finansowej: – Najgorszy jest wzrost wynagrodzeń. Wynagrodzenia, które wzrosły od lipca bieżącego roku zgodnie ze zmianą ustawy, powodują lawinowy wzrost kosztów szpitali. W tej chwili to nasza największa bolączka. (...) Wycena świadczeń w ostatnim czasie uległa zwiększeniu, natomiast jako Związek Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego podkreślamy, że nie jest on adekwatny do wzrostu kosztów.