WIĘCEJ OPERACJI MAŁOINWAZYJNYCH W GLIWICKIEJ “CZWÓRCE”

22.09.2020

Specjaliści chirurgii ogólnej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach wezmą udział w prestiżowym programie szkoleniowym ETHICON STEP ACADEMY. Dzięki temu będą sukcesywnie poszerzać wiedzę i umiejętności praktyczne m.in. z zakresu technik operacyjnych oraz bezpieczeństwa stosowania sprzętu, bazując na najwyższych światowych standardach oraz wiedzy i doświadczeniu kilkunastu polskich klinicystów.

Zespół specjalistów z gliwickiej placówki zostanie przeszkolony w zakresie najnowocześniejszych metod operacyjnych tak, aby docelowo przeprowadzać więcej operacji małoinwazyjnych dotyczących m.in. pęcherzyka żółciowego, otrzewnej, przepuklin pachwinowych, refluksu żołądkowo-przełykowego, usunięcia śledziony.

Dr Eugeniusz Majewski, ordynator chirurgii ogólnej Szpitala Miejskiego nr 4 podkreśla w rozmowie z portalem Nowiny Gliwickie:  – Uczymy się od najlepszych, stale doskonalimy umiejętności, bo jest to wpisane w zawód lekarza, zwłaszcza chirurga. Najważniejsze są jednak korzyści dla pacjentów z przeprowadzania zabiegów laparoskopowych: zmniejszenie rozmiarów rany operacyjnej, mniejsza utrata krwi, szybszy powrót aktywności jelit, krótszy czas trwania hospitalizacji, mniejsze dolegliwości bólowe.