WŁADYSŁAW PERCHALUK DLA POLITYKI ZDROWOTNEJ O KONIECZNOŚCI ZAKUPU SKANERÓW DO KODÓW UDI

13.12.2021

Szpitale będą musiały płacić karę nawet do 250 tys. zł za niezeskanowanie kodów UDI na strzykawkach, pieluchomajtkach czy cewnikach. Władysław Perchaluk, prezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego w rozmowie z Polityką Zdrowotną mówi o obawach dyrektorów szpitali.

Nowe obowiązki dojdą m.in. dla szpitali, ponieważ będą musiały skanować kody UDI, jakie znajdują się na wyrobach medycznych. Władysław Perchaluk prezes Związku w rozmowie z Polityką Zdrowotną podkreśla, z czym wiąże się konieczność zakupu skanerów: – Na pewno ze sporymi kosztami będzie się wiązać zakup skanerów i oprogramowania. Obawiamy się też kontroli i kar za ewentualne nieprawidłowe przechowywanie wyrobów medycznych. Już dziś pod tym kątem są kontrolowane apteki.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.